Önerdiğimiz Ürünler

Aliexpress 2019 Yılı Favori Balık Malzemeleri

2019 yılının sonuna gelirken Aliexpress, her kategorinin en çok sipariş edilen ve en yüksek puan alan ürünlerini listeliyor. Biz de bu listelerden yola çıkarak balıkçılık ve olta malzemeleri kategorilerinde 2019 yılının en beğenilen ve en çok satılan ürünlerinden bir liste hazırladık.

En Beğenilen Olta Makineleri 2019

Jackfish HK3000 Olta Makinesi

Daha önce de Jackfish markanın FD 3000 olta makinesi modelini önermiştik. Ancak HK3000 modeli diğer modele göre biraz daha fazla kapasitesi olan bir olta makinesi.

Jackfish HK3000 olta makinesi 266 gram ağırlığında ve 10 kg çekme kapasitesine sahip 12 bilyeli bir makina. Ayrıca 5,5/1 devir sayısı ile yüksek devirli olup at çek yöntemi için çok uygundur. Bu özellikleri ve indirimli olarak yaklaşık 10 dolarlık fiyatı ile tavsiye edebileceğimiz bir makinedir.

Aynı makinenin daha düşük ve daha yüksek kapasiteli versiyonları da bulunuyor.

Ürüne Git

Walk Fish XS2000 Olta Makinesi

Walk Fish ilk defa önereceğimiz bir olta makinesi markası. Ancak kendi kategorisinde en fazla satış yapan makineler arasında ilk sıralarda yer alıyor. Zaten anlayabildiğimiz kadarıyla daha önce farklı modellerini önerdiğimiz Yumoshi markası tarafından üretiliyor.

Walk Fish XS2000 modeli 270 gram ağırlığı ve 5,5/1 devir oranı ile at çek yapmaya uygun bir olta makinesidir. Özelliklerine baktığımızda metal gövde, sarma kolu sağ ve sola ayarlanabilme, geri sarım gibi özellikleri mevcut.

Makinenin daha düşük devirli büyük modelleri de bulunuyor.

Ürüne Git

Jackfish FD3000 Olta Makinesi

Aliexpress’te 2019 yılının en popüler ürünleri arasında bizim neredeyse 2 yıl önce önerdiğimiz Jackfish FD3000 modeli de bulunuyor. Bu makineyi bizim önerilerimiz doğrultusunda alan ziyaretçimiz de çok sayıda mevcut.

Jackfish fd 3000 5,0/1 sarım oranı ve 3 kg çekme kapasitesi ile kıyıdan at çek ve tekneden çapari avları için ucuz ancak iş gören bir makina.

Ürüne Git

Bu olta makinelerini aldığınızda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta bakım ve temizliklerini düzenli olarak yapmanızdır. Üst düzey profesyonel makinalar göre çok daha hızlı paslanma ve deforme olma ihtimalleri vardır.

Yurtdışından alınabilecek en iyi olta makineleri yazımızı da okumanızı öneririz.

En Beğenilen Sahte Balık Modelleri 2019

Tavsiye Yazı: Sahte Balık Nasıl Seçilir

FTK Sahte Balık

FTK, bir aliexpress satıcısının ürünleri ancak binlerce satış yapıp binlerce olumlu yorum almış bir model. Türkiye’den de bu sahte balığı alıp güzel yorum yapan kullanıcılar mevcut.

12 gr ağırlığı ve 10 cm boyu olan bu sert sahte balık modeliyle nehir ve tuzlu suda av yapabilirsiniz.

Ürüne Git

Kingdom Eğik Sahte Balık

Kingdom markası, sevilen ve başarılı sahte balık modelleri üreten bir markadır. LRF yöntemi ile balık avlamak için tasarlanmış bu model binlerce satış ve binlerce olumlu yorum ile en başarılı ürünler arasındadır.

8,6 cm/6,5 gr ve 11 cm/10 gr olarak iki farklı türü bulunmaktadır. Yapısındaki eğrilik nedeniyle kayalık bölgelerde avlanmak için idealdir.

Eğer kayalık alanda LRF yöntemi ile Levrek avı yapmak istiyorsanız mutlaka denemeniz gereken bir üründür.

Ürüne Git

Kingdom Long Casting Bilyeli Sahte Balık

Kingdom markasının uzun atışlar için metal bilyeli ve mıknatıslı olarak tasarladığı bu sahte balık modeli 4 binin üzerinde satışı ve binlerce olumlu yorumu ile farklı bir sahte balık modeli olarak karşımıza çıkıyor.

8 cm/ 9 gr ve 10,5 cm/ 18,5 gr olarak iki farklı ebatta üretilen bu sahte balık modelinin üçlü iğneli veya tekli tüylü iğneli versiyonları mevcut.

Levrek, Turna ve Alabalık için mutlaka denemeniz gereken bir model.

Ürüne Git

Kingdom Hologramlı Tuzlu Su Sahtesi

listede kingdom markasının bir başka modeline de yer veriyoruz. Hologramlı, 13 ve 13 cm boylarında iki farklı modeli olan bu sahte balık ile tuzlu suda avcı balıklara karşı başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz.

Ürüne Git

En Beğenilen Misina Modelleri 2019

GHOTDA İp Misina

37 bin sipariş ve 16 bin yorum ile sanırım aliexpress’te tüm kategoriler içinde en fazla satılan ve en beğenilen ürünler arasında ghotda ip misina yer alır.

0,11 mm ile 0,70 mm çap arasında değişen ebatlarda ve 300-500-1000 metre uzunlukta makaralarda satılan ghotda ip misina, her türlü av için işinizi ekonomik olarak görecek bir misina.

Türkiye’den de çok fazla sipariş ve olumlu yorum almıştır.

0,28 mm çapındaki misina testlerde 16 kg çektiği belirtiliyor.

Ürüne Git

SeaKnight 500 Metre Nylon Misina

SeaKnight mağazasında justron markasının ürettiği 500 metre nylon misinayı daha önce farklı bir mağazadan önermiştik. Kendimiz de çapari gibi basit avlarımızda bu misinayı kullanmaktayız.

0,37 mm çaplı modeli yaklaşık 9 kg çekmektedir ve çapari gibi avlarda hiç sorun yaşamazsınız.

Ürüne Git

Önemli Uyarı : 1 Haziran 2019 tarihinde yapılan yeni gümrük uygulaması nedeniyle yurt dışından Türkiye’ye gelen postalarda gümrük vergisi muafiyeti kaldırılmıştır. Yani ürün fiyatı ne olursa olsun %20 gümrük vergisi ve 8 TL inceleme ücreti ödemeniz gerekmektedir. Ürünleri sipariş ederken bu detaya dikkat edin.

Bu yazıyı beğendiniz mi ?

Yeni yazıları ilk siz okumak için abone olun!

Dilediğiniz zaman abonelikten ayrılabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu