Balık Avı Malzemeleri

Balık Malzemeleri Nereden Alınır ?

Olta balıkçılığı, amatör olarak en keyifli sporlardan biri olsa da olta ve av malzemeleri açısından düşünüldüğünde en maliyetli aktivitelerden birisidir. Örneğin İstanbul Boğazı’nda ortalama bir olta takımı ile balık tutmak için almanız gereken malzemeler 500 lirayı çok rahatlıkla geçebilir.

Olta takımı malzemelerini daha ucuza almak için öncelikle av malzemesi alınacak yerleri iyi bilmek ve ne alacağımıza doğru karar vermek çok önemlidir.

Bu yazıda balık avı malzemeleri satın alabileceğiniz bir çok farklı mekan ve siteden bahsedeceğiz.

Online Alışveriş Siteleri

e-ticaret yani online alışveriş artık hayatımızın her noktasında faydalandığımız bir alışveriş türü. Balık avı malzemeleri de hacim olarak küçük ürünler olması nedeniyle online alışveriş için çok uygun ürünler. Ülkemizde ve Dünya’da binlerce e-ticaret sitesinde çok ucuza çok kaliteli olta malzemeleri satın alma imkanınız mevcut.

Ancak her alışverişte olduğu gibi balık malzemeleri alırken de kaliteli ürünleri en uygun fiyata ve güvenilir sitelerden, satıcılardan almak çok önemli.

Hem yerli hem de yabancı birçok alışveriş sitesinden güvenle olta malzemesi satın alabilirsiniz.

Yerli Alışveriş Siteleri

hepsiburada.com veya n11.com gibi Türkiye’nin en büyük alışveriş sitelerinde olta, olta takımı, balık yemi, av malzemesi gibi yüzlerce farklı tür ürünü bulabilir ve satın alabilirsiniz. Ayrıca sadece olta malzemeleri satışı yapan bir çok web sitesi de mevcuttur. Bu tür siteler genellikle hem hepsiburada.com ve n11.com üzerinden hem de kendi sitelerinden satış yaparlar. Dolayısıyla iki şekilde de satış yapan sitelerden alışveriş yapabilirsiniz.

Yabancı Alışveriş Siteleri

Dünyada online alışveriş dendiğinde akla ilk gelen iki site Amazon.com ve Aliexpress.com olacaktır. Türkiye’de de bu iki siteden alışveriş yapabilirsiniz. Özellikle aliexpress yani Çin, Türkiye’de satılan olta malzemelerinin neredeyse tamamının üretildiği ülkedir. Yani Türkiye’den satın aldığınız malzeme çok çok büyük ihtimalle Çin’de üretilmiş olacaktır.

Bu bağlantıya tıklayarak Aliexpress Balık Malzemeleri sayfasına ulaşabilirsiniz. Aliexpress üyelik ve alışveriş yapma hakkında detaylı bilgiyi de aliexpress alışveriş rehberi adlı bu yazıda bulabilirsiniz.

Benzer şekilde amazon.com da Çin’de üretilen ürünleri satmaktadır.

Misina, fırdöndü, sahte balık yemi gibi sarf malzemelerini rahatlıkla aliexpress’ten satın alabilirsiniz. Daha fazla kalite isteyen ürünlerde ise fiyata göre amazon.com’u tercih edebilirsiniz.

Önerdiğimiz ürünler sayfasını inceleyerek tavsiye ettiğimiz ucuz ancak kaliteli olta malzemesi ürünlerini görebilirsiniz. Ayrıca yurtdışı alışveriş siteleri hakkında bu yazıyı okuyarak diğer alışveriş siteleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Toptancı Satıcılar

Bir çok büyük şehirde her türlü ürünü bulabileceğiniz balık malzemeleri toptan satış yapan işyerleri olacaktır. Elbette deniz veya göl kıyısı olmayan şehirlerde bu tür yerleri bulmak zordur ancak balıkçılık yapılan her şehirde bulabilirsiniz.

Özellikle İstanbul’da Karaköy ve İSTOÇ, toptan balık malzemesi satan dükkanlar açısından çok zengindir. Hatta bir çok e-ticaret sitesindeki ürünler bu dükkanlardan gönderilir. Balık avı malzemesi toplu almak istiyorsanız bu tür dükkanları gezerek her türlü ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiniz mi ?

Yeni yazıları ilk siz okumak için abone olun!

Dilediğiniz zaman abonelikten ayrılabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu