Balık Avı MalzemeleriÖnerdiğimiz Ürünler

En İyi Rapala Alternatifi Sahte Balık Modelleri

Rapala, sahte balık dendiğinde akla ilk gelen marka olduğu gibi sahte balıklara genel olarak da ismini veren bir markadır. Sahte balık dendiğinde en başarılı ve en sağlam modeller Rapala markasının ürettiği modellerdir.

Rapala, bu kadar bilinen ve kaliteli bir marka olmasının yanında bir o kadar da pahalı bir markadır. Ortalama 50 TL ile 150 TL arasında değişen fiyatları ile birçok balıkçı için yüksek sayılabilecek fiyatlara sahiptir.

Biz de bu yazıda sizler için Rapala yerine kullanabileceğiniz Aliexpress’te satılan daha ucuz sahte balık modellerine yer verdik. En çok satılan Rapala modellerine benzeyen rapala alternatifi sahte balıkların listesine başlıyoruz.

Rapala Husky Jerk Sahte Balığı Alternatifi

Rapala’nın Husky Jerk serisi, en çok satılan ve en kolay bulunan sahte balık modelleri arasındadır. Ülkemizde fiyatları 50-60 TL arasında değişmektedir.

Aliexpress’te husky jerk modeline alternatif olarak önerebileceğimiz 1 dolar fiyatlı çok güzel sahte balık modeli var.

Ürüne Git

12,5 cm uzunluğunda ve yaklaşık 12 gr ağırlığında olan bu sahte balık modeli 5 bin adet üzerinde satış yapmış ve 3 binden fazla kullanıcı yorumu almış bir üründür.

Ortalama 1 dolarlık bu sahte balık için gümrük sunma bedeli ve %20 gümrük vergisi ile birlikte yaklaşık 15 TL vergi ödemeniz gerekir. Ancak çok sayıda aldığınızda tüm ürünler için bir defa gümrük sunma ücreti ödersiniz.

Örneğin bu üründen 5 adet satın aldığınızda 5 dolar + 8 TL gümrüğe sunma bedeli ve 1 dolar gümrük vergisi yani toplamda yaklaşık 42 TL ödemeniz gerekir. 5 adet Rapala Husky Jerk ise yaklaşık 250 TL tutmaktadır.

Ürüne Git

Rapala Shad Rap Sahte Balığı Alternatifi

Rapala Shad Rap, tatlı su avcılığı için çok tercih edilen bir sahte balık modelidir. Ülkemizde fiyatları 50-60 TL arasında değişmektedir.

Shad Rap modeline alternatif olarak aşağıdaki 1 dolardan daha ucuza satılan bu ürünü kullanabilirsiniz.

Ürüne Git

11 cm boyu ve yaklaşık 10 gram ağırlığı olan bu ürün, yorum yapan yaklaşık 7 bin kişinin %90’ından 5 tam puan alarak kaliteli bir ürün olduğunu göstermiştir.

Rapala Shad Rap Alternatifi

Bu üründen 5 adet satın aldığınızda 5 dolar + 8 TL gümrüğe sunma bedeli ve 1 dolar gümrük vergisi yani toplamda yaklaşık 42 TL ödemeniz gerekir. 5 adet Rapala Shad Rap ise yaklaşık 250 TL tutmaktadır.

Ürüne Git

Rapala Max Rap Sahte Balık Alternatifi

Rapala max rap sahte balık modeli lüfer ve levrek gibi avcı balıkları kıyıdan avlamak için tercih edilen bir modeldir. Türkiye’de ortalama 80 TL fiyatı olan Rapala Max Rap sahte balık modeline alternatif olabilecek 1 dolarlık sahte balık modellerine aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.

Ürüne Git

Türkiye’den çok sayıda kişinin alıp kullandığı ve olumlu yorum yaptığı bu sahte balık 13 cm boyunda 15 gram ağırlığında olup orjinal Rapala max rap ile aynı ebatları taşımaktadır.

Rapala Max Rap Alternatifi

Ürüne Git

Önemli Not: Bu yazıda önerdiğimiz rapala alternatifi sahte balık modelleri, rapala modellerine tip, renk, boyut ve ağırlık olarak benzeyen modellerdir. Sahte balıkların sudaki aksiyonları ve kullanım ömürleri elbette orijinal Rapala ürünlerine göre farklılık gösterecektir. Aradaki fiyat farkının bu farklılıkları denemeye değer olduğunu düşünüyoruz.

Bu yazıyı beğendiniz mi ?

Yeni yazıları ilk siz okumak için abone olun!

Dilediğiniz zaman abonelikten ayrılabilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu