Balık Avı Malzemeleri

Neden Yurt Dışından Alışveriş Yapıyoruz ?

Balık avı, amatör bir spor olsa bile en basit olta takımının bin liraya yaklaşan maliyeti ile yeni başlayacak amatör balıkçıların gözünü korkutmakta. Örneğin İstanbul boğazında olta takımınız olsa bile verimli bir çinekop avında kopan çapari, kurşun ve fırdöndü maliyeti zaman zaman 50 lirayı bulmakta.

Durum böyle olunca balıkçılık tutkunları, ekonomik olarak farklı alternatif aramaktalar. Keyif için yapılan bir aktivitede aynı işi görecek malzemelere neden daha fazla para ödeyelim ki ?

Balık malzemeleri için en ucuz alternatif kesinlikle aliexpress alışveriş yapmak.

Aliexpress Nedir ?

Aliexpress, ilk defa lışveriş yapacaklar için yeterince güvenli görünmeyebilir. Ancak aliexpress dünyanın en büyük iki e-ticaret sitesinden biridir. Diğeri ise amerikalı e-ticaret sitesi amazon.com’dur.

Aliexpress, çin’de üretilen ürünlerin çok ucuz fiyatlarla satıldığı bir alışveriş sitesidir. Müşteri memnuniyetini ön planda tutan sitede ürünler belirtilen sürede elinize geçip siz beğendikten sonra satıcıya ödeme yapılmaktadır. Yani ürün gelmezse veya hatalı/hasarlı gelirse paranızı %100 iade alırsınız. Bu açıdan Türkiye’de hiç bir alışveriş platformunda bulamayacağınız müşteri memnuniyeti anlayışına sahiptir.

Aliexpress Güvenli Mi ?

Tüm dünyada 11.11 tarihinde büyük indirimler yapılmaktadır. Bu indirimler sırasında Aliexpress sadece 1 gün içinde tam 25 milyar dolarlık satış yaptığını açıklamıştır. Ülkemizin yıllık ihracat tutarı ise yaklaşık 170 milyar dolar civarındadır. Yani tek bir site sadece 1 günde Türkiye’nin ülke olarak 1 yılda yaptığı satışın %15’ini gerçekleştirmiştir.

Bu aliexpress platformuna duyulan güveni göstermektedir. Güven yanında ödeme yöntemlerindeki güvenlik seviyesi de üst düzeydedir. Şansen son 5 yılda aliexpress’ten 300’den fazla alışveriş yapıp hiç mağdur olmadığımı belirtmek isterim.

Neden Yurt Dışından Alışveriş Yapıyoruz ?

Amatör olta balıkçıları olarak yurt dışından alışveriş yapma nedenimiz tamamen aynı ürünü daha ucuza almak. Yurt dışından alınacak olta malzemeleri yazımızda aynı ürünleri Türkiye yerine Aliexpress’ten alarak nasıl 500 lira daha az ödeyeceğinizi anlatmıştık.

Dünya’daki belli bazı markalar haricinde satılan bütün olta malzemeleri Çin’de üretilmektedir. Yani Türkiye’de bir olta malzemesi satıcısından aldığınız ürünlerin tamamı Çin’den gelmektedir. Ne yazık ki yerli üretim kamış veya yerli üretim olta makinesi yok.  Durum böyle olunca tamamen aynı ürünü ve belki daha kalitelisini daha ucuza Çin’den almakta bir sakınca yok.

Ancak Çin’de satılan her ürün elbette aynı kalitede değil. Bunun için uzun yıllardır edindiğimiz alışveriş tecrübeleri, satın aldığımız olta malzemeleri, ürünü alan diğer kişilerin yorumları ve incelemelerinden yola çıkarak sizlere olta malzemesi önerileri hazırladık.

Önerdiğimiz ürünleri güvenle satın alıp kullanabilirsiniz. Merak ettiğiniz konuları bu yazıya yorum yazarak veya mesaj atarak sorabilirsiniz.

Bu yazıyı beğendiniz mi ?

Yeni yazıları ilk siz okumak için abone olun!

Dilediğiniz zaman abonelikten ayrılabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu